Schema Göteborg 26-28 april 2019

Fredag

Studio 1 Norr
180 platser
Studio 4 Foajé
55 platser
12:00 AWS

Redskap för Frihet: Samtal - Rörelse - Avslappning

Johanna Hector
3h
AEWS

Addicted To Yoga

Brett Moran
3h
16:00 AEWS

Reciprocity

Tara Judelle
3h
AEWS

Graha Yoga

Dechen Thurman
3h

Lördag

Studio 1 Norr
180 platser
Studio 2 Mitten
450 platser
Studio 3 Lilla Rummet
30 platser
Studio 4 Foajé
55 platser
Studio 5 Teatern
210 platser
09:00 E

Finding your handstand

Isaac Pena
1h 15min
AE

Classic New York Jivamukti 1990s style

Dechen Thurman
1h 15min
A

Free Flow

Josefine Bengtsson
1h
AF

Nyfiken i en strut

Ulrica Norberg
1h
10:45 AE

Handbalancing for ALL

Krista E Cahill
1h 15min
A

Prana Vayus Flow

Ulrica Norberg
1h 15min
A

Kundaliniyoga för kvinnor - Pussy Power!

Emma Öberg
1h 15min
A

Global Yoga FRI

Anna Kronlid
1h 15min
AF

CARE Föreläsning och meditation

Pål Dobrin
1h
12:30 A

Core & More

Kitty Strand
1h 15min
E

Navel Radiation - the Spanda takes form

Tara Judelle
1h 30min
AWS

Smoothie & råvaru workshop

Viktor Ingemarsson
1h 15min
A

The Why? How? What? Backbends

Camilla Bergström
1h 15min
AF

Stealing Fire - konversation

Johanna Hector
1h 15min
14:30 A

Heart 360

Elaine De Souza
1h 15min
AE

FREEstyle

Krista E Cahill
1h 15min
AWS

Global Yoga KIDS

Anna Kronlid
1h
A

CARE Meditation

Pål Dobrin
1h
AEF

Talk - Life Is Epic

Brett Moran
1h 15min
16:15 A

Kundalini Yoga - Levande öppen

Emma Öberg
1h 15min
E

Flow State - Axis of Freedom

Tara Judelle
1h 15min
AE

STRONGYOGA -YogaMen Wanted!

Eric Strand
1h 15min
A

Global yoga Reset & Reconnect

Sandra Jämtfjäll
1h 15min
AEF

Love and Compassion

Dechen Thurman
1h 15min
18:00 A

Flow and Let Go

Josefine Bengtsson
1h
A

Global Yoga Soul - Be Still

Johanna Hector
1h
AE

Liquid spine

Isaac Pena
1h
A

Tre Guidade Meditationer

Pär Krutzén
1h

Söndag

Studio 1 Norr
180 platser
Studio 2 Mitten
450 platser
Studio 3 Lilla Rummet
30 platser
Studio 4 Foajé
55 platser
Studio 5 Teatern
210 platser
08:00 E

Yoga from the ground up

Isaac Pena
1h 15min
AE

California Dreamer

Krista E Cahill
1h
A

Stanna, blunda, andas - för Inre Lugn

Annelie Pompe
1h
AEF

Meet Your Future Self

Brett Moran
1h 15min
09:45 A

Strength and mobility

Josephine Selander
1h 15min
A

Global Yoga Lust - Flow

Johanna Hector
1h 15min
A

The Power of Voice

Marta Parkman
1h 15min
AWS

Workshop - Andning

Pär Krutzén
1h 15min
AF

Resan till passion för ekologiskt

Viktor Ingemarsson
1h
11:30 E

Drop Back

Krista E Cahill
1h 15min
AE

Yoga of Gods & Devils

Dechen Thurman
1h 30min
A

Global Yoga Mama

Camilla Oldberg
1h 15min
A

Kroppens plasticitet

Anja Bergh
1h 30min
AF

Yoga In Life

Cecilia Duberg
1h 15min
13:45 A

Chillax

Monika Björn
1h 15min
AE

Opening the four corners of the body

Isaac Pena
1h 15min
A

Yoga för män

Sam Aziz
1h 15min
A

MediYoga - Andning

Pär Krutzén
1h 15min
AF

Buddhistisk filosofi och yoga

Josephine Selander
1h 30min
15:45 AEWS

Pranayama

Dechen Thurman
1h 15min
AE

The universal Heart

Tara Judelle
1h 15min
AWS

Känn ditt andetag & öka din lungvolym

Annelie Pompe
1h
AE

Myofascial Unwinding

Ateeka
1h 15min
AF

Open Your lionmind

Cecilia Duberg
1h 15min
17:30 A

Restorative Flow

Milla Floryd
1h
A

Yin Yoga

Sam Aziz
1h
A

Grounding

Ateeka
1h
AEF

Beyond Thinking

Brett Moran
1h

A = Alla nivåer, klassen är utformad för både mindre och mer erfarna yogautövare.

E = På engelska.

F = Föreläsning.

WS = Workshop. Fokusering på teknik och detaljer, ingen flödesklass.